Історичні факти про Ротарі

• 1905 рік – американський адвокат Пол Харріс організував перше засідання Ротарі 23 лютого 1905 р. у Чикаго. Незабаром після цього засідання було засновано перший в історії клуб – «Ротарі Клуб Чикаго». Назва «Ротарі» походить від ранніх практик ротації (переміщення) зустрічей між офісами членів клубу.
  • 1908 рік – Другий Ротарі Клуб організований у Сан-Франциско та отримує свій символ 12 листопада. Члени-засновники Гомер Вуд, Честер Х. Вулсі, і Рой Р. Роджерс беруть участь у статутному банкеті. Своїм президентом члени клубу обрали Гомера Вуда і став відомий як батько Ротарі на Тихоокеанському узбережжі.
  • 1912 – організовано перший Ротарі клуб у Лондоні як перший Клуб за межами США.
  • 1921 – Ротарі-клуби були організовані на 6 континентах. Популярність Ротарі поширилася і за 10 років нові клуби з’явилися від Сан-Франциско та Нью-Йорка до канадського м. Вінніпег.
  • 1925 – «Ротарі Інтернешнл» розрісся до 20 клубів з чисельністю, що перевищує 20 000 членів.
  • 1939 – Друга світова війна випробувала надію Ротарі на світ на міцність. У багатьох країнах світу у цей період клуби Ротарі були закриті; Ротаріанці організували проект Ротарійського Фонду підтримки жертвам війни.
  • 1979 рік – Фонд Ротарі спонсорує перший грант «Здоров’я, Голод та Людство»: проект, за допомогою якого було щеплено 6 мільйонів філіппінських дітей від поліомієліту. Цей грант став основою боротьби руху Ротарі проти цієї страшної недуги, що паралізує насамперед дітей.
  • 1985 рік – ротаріанці анонсують глобальну програму імунізації проти вірусу поліомієліту PolioPlus.
  • 1989 рік – Рада по Законодавству затвердила зміни до Конституції Ротарі, які дають змогу жінкам приєднуватися до руху Ротарі. Сотні жінок по США присвятили себе служінню в Ротарі. Клуби Ротарі у Будапешті (Угорщина) та Варшаві (Польща) відкрилися заново після 50-річної перерви, викликаної Другою світовою війною та поділом світу на протиборчі блоки.
  • 1990 рік – першим Ротарі клубом у Радянському Союзі стає Ротарі Клуб Москва.
  • 1994 рік – Західна півкуля оголошена «polio free».
  • 1999 рік – утворено Центри Ротарі для міжнародних програм навчання Миру та Розв’язання конфліктів.
  • 2001 рік – засновано 30,000-й Ротарі Клуб у світі.
  • 2007 рік – «Фонд Білла та Мелінди Гейтс» об’єднується з «Ротарі Інтернешнл» у боротьбі проти поліомієліту, пожертвувавши на програму PolioPLus $100 млн.
  • 2009 рік – внесок «Фонду Білла та Мелінди Гейтс» на програму PolioPlus зріс до 355 мільйонів доларів, до яких ротаріанці всього світу додали ще 200 мільйонів.
  • Організація закріпила свою репутацію серед президентів, прем’єр-міністрів та багатьох інших світил, у лавах яких були письменник Томас Манн, дипломат Карлос р. Ромуло, філантроп Альберт Швейцер та композитор Ян Сібеліус.